pages

neljapäev, 18. juuni 2020

Ma läksin päris tööle?

Täpselt nagu paljud noored otsivad suveks endale töökoha, tegin ka sel aastal mina. Ma pole varem endale kunagi suveks tööd võtnud, vaid töötanud korra nädalas kooli kõrvalt. Suved on mul tavaliselt olnud 100% puhkamiseks, sest olen tavaliselt kooliaastast nii väsinud olnud. Aga samas tean, et juba juulis tunnen kodus passimisest igavust, ehk see aasta olin targem ja asusin tööd otsima. 
Rakveres on üks armas kohvik/pagarikoda nimega Pätsi Sahver, kellega me tegelikult juba pikka aega tagasi ühe projekti kallal töötama asusime (hetkel on see veel saladus!!), aga siis tuli vahele eriolukord ja selle edasi lükkasime. Seejärel tulin mõttele, et kui me juba koos töötame, siis miks mitte sinna ka päriselt suveks tööle minna. Tavaliselt on suvel lisatöötajaid vaja igalpool. Olin varem ühe omanikuga koostöö kohta juba rääkinud ning siis kirjutasin talle mais, et "Hei, kas teil suveks lisatöölisi on vaja?  võin tulla kasvõi kohe! Olen varem adminnina töötanud ja usun et saaksin ka teie juures hakkama." Tundub küll päris otsene, aga kuna olime varem suhelnud, siis tegelikult ei olnud sellest midagi! Sain vastuse, et midagi kindlasti leiavad ja et võiksin proovipäevale tulla. Ja täpselt nii lihtsalt see käiski! 100% läks mul asi nii lihtsalt, sest mul olid enne tutvused ees.. aga kui võõrasse ettevõtesse tööle soovid kandideerida, siis peaksid kindlasti saatma CV ja kaaskirjad jne.. 
Ühel kolmapäeval läksin rõõmsalt proovipäevale ja tegelikult sain alguses suure šoki! Ma ei olnud kunagi teinud sellist teenindaja tööd, terve päeva jalgadel.. Varem oli mu "tööks" blogimine, mida ei saanud uue töökohaga võrreldagi. Enda jaoks tegin ka selgeks selle, et tegelikult ei läinud ma sinna tööle raha pärast- tegelikult tahtsin saada kogemusi, milline on päris töö, mida suurem osa inimestest teeb. Sain ka instagramis küsimuse, et kas kunagi tahan olla palgatöötaja või ettevõtja, siis pooldan teist valikut. Aga et kunagi olla ettevõtja, pead sa ka saama palgatöötaja kogemusi!  Proovipäeva juurde tagasi tulles, muidugi töökaaslased aitasid ja juhendasid mind palju, aga esimesel päeval ma siiski olin nii aeglane ja kõik võttis niiii palju aega. Raske oli jätta kõiki nimetusi meelde ja kuidas neid siis veel kasasse lüüa?! Päeva lõpus olin nii läbi ja mõtlesin- mis asja, päriselt inimesed teevad seda päevast päeva? 
Instagramis küsiti mitmeid kordi, et mida ma siis täpsemalt Pätsis teen? Ühest vastust ma anda ei saa, teen peaaegu kõike mida vaja! Algselt läksin sinna teenindaja ametisse, aga ega see ei tähenda ainult klientide teenindamist. Noh muidugi me teenindame kliente, samas täidame kõiki riiuleid, et need toodetest ikka ilusti pungil oleksid, peseme nõusid (kui kliendid söövad kohapeal või pagarite vorme, kui oleme tooted ära müünud), oleme poole kohaga baristad- ehk teeme klientidele kohvi, vahel pakendame tooteid, voldime karpe, valmistame juustu-ja kohupiimapalle ning täidetud croissante, päeva lõpus koristame muidugi kõik ära ka! Niiet tööülesandeid ikka jagub korralikult ja igavust ei teki :D 
Olenemata sellest, kui raske ja pikk ka tööpäev ei oleks, siis tegelikult mulle nii väga meeldib see töö! Ma tunnen, et kliente on nii vahva teenindada, tööülesandeid on nii palju et rutiini seal küll ei teki! Muidugi on kuumade päevadega vahel päris raske, eriti kui tuleb palju soojasid saiakesi ahjust, mis röövivad kogu õhu. Aga see on reaalselt ainus miinus, sest ma olen mega tundlik sellele, kas on ikka piisavalt õhku.. olen kerge minestaja.
Mõned küsimused, mis minult veel küsiti:
1. Kas on Pätsi Sahvris töötades raske ahvatlustele järgi anda?
Olles nüüd täiesti aus, siis arvan et see on pigem alguse asi. Terve päeva jooksul saiakeste ja kookide vahel olles, tegelikult ennast ei isuta, sest töötad nendega päev otsa. Aga muidugi vahel mõtled mm kui hea oleks võtta üks kaneelisaiake ja juua kohv. Siis korra. nädalas luban seda endalegi. 
2. Kas sinu arvates on noortele kasulik suvel töötada?
100% jaa! Periood ei peagi olema pikk, aga kasvõi natukene kogemusi töövaldkonnas tuleb alati kasuks. Paneb ka noori mõistma, et ega see raha nii kergelt ei tule- peab ikka pingutama!
3. Kuidas on su tööraafik?
Mul on graafik igal nädalal erinev, töötan 2-4 tööpäeva nädalas. Olenevalt sellest, kui palju mind siis sinna appi vaja on :)
 4. Mis on su lemmik saiake?
Kaneelisaiake for sure!
5. Kas tööd on raske leida?
Väga palju oleneb töö leidmisel sellest, et kas sul on tutvusi. Tutvuste kaudu on tööle mitmeid kordi lihtsam saada!! Hetkel eriti peale eriolukorda võtavad ettevõtted vähem töötajaid ehk töö leidmine ka selles osas raskendatud. 

Aga tänaseks ongi kõik! Järgmise postituseni❤️


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar