pages

kolmapäev, 4. märts 2020

Inimesed, keda sul enda ellu poleks vaja

Inglise keeles on suurepärane nimetus inimestele, kes mõjuvad sulle negatiivselt ja isegi võib öelda mürgiselt- toxic. Sellised inimesed ilmselt ümbritsevad sind mõnes eluetapis, aga kuidas ikkagi nad ära tunda ja nendega toime tulla?

Negatiivsed inimesed ei pruugi ainult sulle halvasti öelda, nende käitumisel on mitmeid varjundeid. 
1) Esimesed ongi need, kes ütlevad sulle ausalt ja näkku koguaeg midagi halvasti. Siin ei tohiks segamini ajada konstruktiivse kriitikaga! Sellised inimesed tõmbavad su enesekindlust nii alla, kui selline asi kestab pikalt võid isegi neid uskuma hakata ja elada selle järgi, mida arvab keegi teine- mitte sina ise. 
2)Räägivad su selja taga (ja see võib jõuda sinuni). Okei, keegi ütleb sulle oma arvamuse näkku, sa kuidagi võtad selle vastu ja elad edasi.. aga kui see inimene räägib sulle üht juttu ja on toetav- selja taga hoopis räägib teist(ja ilmselt mitte head). See on väga palju hullem. See võib panna sind tundma, et ei tea enam isegi, kas ja keda usaldada.. 
3)Vahele segajad. Sõbrad/sõbrannad, kes justkui jätavad mulje, et huvituvad kuidas sul läheb. Aga kui rääkima asud, siis segavad koguaeg oma jutule vahele. Vahel me ei saa sellest aru aga see on kindel, et tegelikult see inimene mängib sulle sõpra- tegelikuses ta seda ei ole (hea sõber vähemalt mitte). 
4) Emotsioonide karusell. Sõbrad kelle emotsioonid koguaeg muutuvad ja sellega kaasas käimine on päris väsitav. Muidugi tuleb oma sõpradele ja lähedastele olla toeks, kui on raske päev.. Aga igapäevaselt taluda kellegi teise emotsioone taluda ei ole okei! See tõmbab alla su enda tuju ja olemise. 
5) Ühte punkti toon kokku ka: tagarääkijad, inimesed kes end ohvriks teevad, pessimistid, kes panevad sind korduvalt pettuma. 

Arvan, et me kõik oleme vähemalt ühe sellise inimesega kokku sattunud või peame nendega igapäevaselt koos töötama!? Mida siis teha? 

  • Muidugi kõige parem soovitus oleks neist eemalduda, aga alati pole see kahjuks võimalik. Ma soovitaksin kuulata nende inimeste juttu, aga mitte võtta seda südamesse ja olla sellest väga in. Ära kuluta oma energiat inimestele, kes ei ole nõus samaga vastama!  
  • Kindlasti ei peaks sa ka enda isiklike asju rääkima, sest sa ei tea kunagi- äkki räägib ta neid edasi? Ehk räägi ainult selliseid asju, mille välja tulemine sulle mingit "kahju" ei teeks!
  • Suhtle nendega nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik! 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar