pages

esmaspäev, 20. jaanuar 2020

Uus aasta, uued muutused?!

Mõni aeg tegin poll`i, kus pakkusin kahte postitust ning sel hetkel sooviti rohkem teada saada mu eesmärke aastaks 2020, aga nüüd soovin kindlasti jagada teiega ka teist valikuvarianti. Selleks oli, mis muutused on mu elus toimunud. Tegelikult on see lihtsalt üks suur muutus, mis vajab välja kirjutamist ehk alustame!
Ühe lihtsa lausega saan selle välja öelda: MA VAHETASIN KOOLI!! 
Ma olen pikalt blogis rääkinud, et käin Rakvere Reaalgümnaasiumis, kus alustasin esimesest klassist ja otsustasin sinna jääda ka gümnaasiumisse.. see valik otsustus minu jaoks nii valeks! Poole aasta pealt otsustasin minna Reaalkoolist üle Erakooli. Põhjuseid oli muidugi mitmeid ja tegelikult mõlgutasin seda mõtet enda peas juba suvel, kui tuli valida kuhu keskkooli minna. Pere soovitusel otsustasin kõikidest valikutest ikkagi jääda oma mugavustsooni ja samasse kooli. Mõtlesin "Ah, mis see kolm aastat ikka ära ole.." Aga mõned kuud kooliellu sisse elanud tundsin, kui stressis ma olen. Sel ajal käisin ka psühholoogi juures, et leida lahendust mu ärevushoogudele. Usun, et kõik need asjad olid omavahel seotud. Samuti oli mul mitmeid breakdown`e kus lihtsalt tunde nutsin ainuüksi kooli pärast. 
Asi polnud üldse näiteks hinnetes või et ma ei saaks hakkama, sain ilusti oma neljad-viied kätte.. aga mu enesetunne oli lihtsalt halb. Millistel põhjustel, mõtlete te? 
Alustada võiks sellest kui palju nõutakse. Jep ma pole uudu, tean et gümnaasium peabki olema raskem, kui põhikool, kuid minu meelest võiks suurem osa õpingutest toimuda koolis ja kodus väike kordamine. Meil oli vägagi suur koormus peal, mis lihtsalt vaikselt mattis mind. Okei, saaksin isegi koormusega hakkama, aga siis loodaksin väga saada head ja toetavat suhtumist koolilt/õpetajatelt. Ma ei taha kõiki ühe puuga lüüa, aga minul kes alati olnud üks õpetajate lemmikuid- tekkisid see aasta nendega hoopis probleemid.. Justkui kadus ära toetus, jah tean et oleme gümnaasiumi astmes nii suured ja peame ise oma asjadega hakkama saama, aga veidi võiks ikka toetada ka õpilasi. Ühele õpetajale jäin ma justkui täiesti sihtmärgina ette, vahepeal oli terve nädal järjest, kus sain ilusti öeldult "pahandada" IGA TUND. Ja asjade pärast, mis mul tegelikult tehtud olid ja õpetajal endal kahe silma vahele jäänud. Ühe korra saatis ta mind klassist koledasti minema öeldes, et ma ei saa vastata ära kontrolltööd, mis tomus reisi ajal.. AGA see töö oli mul juba enne reisi tehtud.. Ehk tegelikult käituti minuga nii ebaõiglaselt. 
Ma olen vägagi õrna hingega, mitmeid kordi pisardasin koolis, sest ei saanud aru milles ma süüdi olen. Koolis kahjuks mind mu murega ka ei aidatud ehk minu jaoks tundus ainus võimalus sealt lahkuda- minna kooli kelle motoks on HOOLIV kool. Täpselt see, mis võiks olla igas koolis. 

Nüüd on mul käimas teine nädal uues koolis, ma olen niii rahul! Jah, muidugi igatsen sõpru eelmisest koolist, aga see on ka kõik! Uus kool, uued inimesed- see mõjub nii värskendavalt ja motiveerivalt. Mul on küll rohkem tunde, kui eelmises koolis, kuid see ka mind ei kõiguta, sest lähen kooli hea meelega! 
Õpin ettevõtlussuunas, see on samuti suurepärane ja tunnen, et see toetab mu praeguseid tegemisi ja ka tulevikuplaane. 


Otsus kooli vahetada on kindlasti väga raske ja tuleks hoolikalt läbi mõelda. Aga kui süda ütleb, et sa ei tunne end kusagil hästi ja tahad mugavustsoonist välja saada, siis tee seda! 
Kõige tähtsam on tunda end õnnelikuna! 💞

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar